Ankara’da Alüminyum ve Çelik Kaynakçısı sınavları gerçekleştirildi.

Metal Hocalarımız Ankara’da Alüminyum ve Metal Kaynakçısı sınavlarını gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Yarday GÜL’ün de nezaret ettiği sınavlar, sıkıntısız olarak tamamlandı. Bilindiği üzere Mesleki yeterlilik belgelendirme sınavları, işverenin göstereceği alanlarda da yapılarak, iş gücü-zaman ve kaynak kaybının da önüne geçmektedir. Sınavlarımız da bu bağlamda, talep doğrultusunda istenilen yerlerde gerçekleştirilmektedir.

Devamını Okuyun

AYSEM ekibine ilave güç

AYSEM Mesleki Yeterlilik Sınav merkezi ekibi güçlenerek büyüyor. Kısa süre içerisinde akredite olarak, sektörde yerini alan AYSEM MYM, ekibini güçlendirerek daha fazla kişiye hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bu çerçevede hem Yönetim kadrosuna, hem de idari kadroya önemli katkılar yaptı. Hem AYSEM için, hem de aramıza yeni katılan ekip arkadaşları için hayırlı olmasını diliyoruz.

Devamını Okuyun

AYSEM ekibine İSG Eğitimi

İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerine hız verildi. HİTİT OSGB LTD. tarafından personelimizin İSG konusuna duyarlılığını artırmak amacıyla bir dizi eğitim verilmesine karar verildi. Bu amaçla eğitim ve bilgilendirme toplantısının ilki gerçekleştirildi. Eğitim ve bilgilendirme çalışmalarının periyodik olarak tekrarlanarak, güncel değişikliklerden tüm personelimizin faydalanması sağlanacaktır.

Devamını Okuyun

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı Sayın Metin KARAMAN’dan önemli açıklamalar…

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan YardımcısıSayın Metin KARAMAN Çorum Haber Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu. 14 Eylül 2018 tarihli gazetede yer alan açıklamalarında Karaman, başta tehlikeli meslek gurupları olmak üzere, 86 meslek gurubu için Mesleki Yeterlilik belgesi zorunluluğunun başladığını belirtti. Nitelikli iş gücünün artırılmasına yönelik geliştirilen sistem için ülke genelinde 172 akredite firma veya kuruluşun olduğunu belirten…

Devamını Okuyun